A Bravúros Beosztók csoportba tettem fel a kérdést:
Ki hogy tervezi a közlekedési költségeket? Hogyan próbál meg takarékoskodni vele? Családi pénzügyi tervezőként gyakran találom az ügyfeleimet azzal szembe, hogy váratlan gépkocsival kapcsolatos költség lépett fel, amely borította a látszólag gondosan elkészített tervet. De vajon tényleg annyira váratlanok-e ezek a költségek, vagy azért lehet rájuk készülni?
Nézzük először milyen ötleteket adtak a közlekedés tekintetében:
- Heti bevásárlás munkából hazajövet, nem külön út. Ez azoknak, akik nem városban laknak, elég sokat jelenthet. Nézd, meg milyen messze jársz az otthonodtól bevásárolni! Számold ki!
- Budapesten, ha otthon vagy kismama bérlettel, ami jóval olcsóbb, mint a normál bérlet. Nézd meg a Te lakóhelyen milyen lehetőségek vannak!
- Heti egy ügyintézős nap, a különböző helyszínekhez útvonal terv.
- Ha valami lemarad a heti bevásárlásnál, utána már csak gyalog intézhető. Ilyenkor az jut eszembe, hogy Rakonczay Gábornak vagy Fa Nándornak is okosan kellett a bevásárlás intézni mielőtt a hajóra szálltak, mert nem tudtak kiugrani a sarki boltba.
- Vidéki utakhoz, telekocsi szolgálat. Ismerkedés és spórolás, mert oszlik a költség.
- Jó időben bicajozás.
- Házhozszállítással vásárlás. Ezzel még időt és cipelést is meg tudsz takarítani, otthon lévő anyukáknak nagyon ajánlom, ha van rá lehetőségük próbálják ki legalább egyszer..
- A rendszeres rokonlátogatások betervezése a havi tervbe.
- Összefogás más szülőkkel és telekocsi az iskoláig, így nem csak pénzt, hanem időt megspórolnak, ráadásul a gyereknek is van társasága.
- Nem heti, hanem havi bevásárlás, mert messze a bolt.
- Gyerekkel együtt ügyintézés, akinek van utazási kártyája, ekkor a kísérő is kap kedvezményt.
- Aki csak ritkábban jár tömegközlekedéssel tömbjegy használata.
- Rollerrel közlekedés. De lehet még akár görkorcsolyával is.
- Fix kilométer keret, ha elfogy, le kell rakni az autót.
- Nagy bevásárlás barátokkal együtt.
- Éves, negyedéves bérlet használata.