Pénzügyi blog, vajon miről is írhat, ami a pénznél is fontosabb? Ismét rá kellett jönnöm, sokkal fontosabb az, mi van a fejedben, mint az, mi van most ebben a pillanatban a pénztárcádban. Az hogy van-e most pénzed vagy nincs, csak átmeneti állapot és bármelyik irányba fordulhat. Számtalan példát tud mindenki felsorolni, amikor egy váratlan élethelyzet alaposan felforgatta a mindennapokat, és ezért hirtelen elszegényedett vagy kitartó munkával a siker ösvényére lépett.
Az, hogy ma mit teszel és gondolsz, az viszont azt vetíti előre, hogy mi lesz néhány év múlva a pénztárcádban.
Vajon, ha mindenben a rosszat, a negatívat látod előre visz-e akár egy percig is? És az, ha azon kezdesz el gondolkodni, hogy lehetne ezen változtatni? Hogy lehet a mostani lehetőségekből többet kihozni? És hol lehet másoktól ellesni valamit, bármi apróságot.
Mint pénzügyi blogot és tananyagokat író időnként kapok olyan véleményeket is, hogy én csak a pénzzel foglalkozom, pedig mennyi fontosabb dolog is van az életben. Egyetértek, de azt is látom, hány család életét mérgezi meg az, hogy nem beszélnek róla és tervezik a pénzügyeiket, csak úgy megtörténnek azok. Meggyőződésem, hogy sok család életét mérgezik a helytelen pénzügyi döntések következményei.
Vajon, a mai napon, hány magyar család tudja azt, hogy még mennyit költhet ebben a hónapban még? Függetlenül attól, hogy kevesebb vagy több a bevétele? Ugye ez az információ nem jövedelemfüggő?
Vajon hány családnak van olyan egyszerű rendszere, akár a háztartások pénzügyeire, akár csak a konyhapénzre, amire ha rápillant, máris tudja, hányadán áll.
Vajon mennyit vásárolhat a piacon és főzhet az, aki azt állítja, hogy napi 1.500 Ft-ból, nem telhet a mindennapokban villásreggelire, azaz gombástojásra? 300 Ft-ból kapsz 5 tojást, és 25-30 dkg gombát. Ja, hogy nem biztos, hogy a legközelebbi üzletben? Akkor az már nem is lehetséges!
Aztán ezen a héten valamelyik nap főzés közben gondolkodtam. Csak úgy mellékesen megjegyzem, főzés közben gondolkodni is kiválóan lehet. Sokan túl soknak tartották azt a pénzt, amiből a
Családi Túlélőteszt során gazdálkodtam, mások kevésnek, nem is ez a lényeg…, mint tudjuk ez mindig is viszonyítás kérdése lesz.
Sokkal fontosabb, ki mit lát a dologban?
Aztán eszembe jutott gyermekkorom egyik kedvenc könyve. Eleanor H. Porter: Az élet játéka.
A könyv Pollyannáról szól, akinek egy szokatlan játéka volt, amit meghalt édesapjától tanult.
A játék lényege megtalálni minden bajban és történésben azt a valamit, aminek örülni lehet. Ez az élet játéka, amely a mindent legyőző szeretetről, az élet feltétlen szeretetéről szól, amelynek játékszabályait mindenkinek tanulnia és gyakorolnia kéne.
Biztos vagyok benne, hogy ennek a könyvnek az olvasása nélkül, nem lennék ugyan az, mint aki most vagyok. Bár sokan megszólnak érte, mégis úgy gondolom az élet egy játék. Mindenkinek sok szeretettel ajánlom ezt a könyvet és azt is, hogy a mindennapokban is meg tudja élni a benne olvasottakat.
És egyet ne feledj!
„Akár azt hiszed, képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad lesz.” (Henry Ford)
Nyitott vagy, örömmel veszed az ötleteket?
Iratkozz fel a 31 napos Spórolás csekkoló sorozatomra!
Egy jó tanács, azokra fókuszálj, amit be tudsz építeni a mindennapokba, nem pedig azokra, amelyekre éppen nincsen alkalmad megvalósítani.