A konyhapénz-virtuóz módszer és a borítékmódszer is rengeteg családnál bevált, de vajon lehet-e, érdemes-e kombinálni a kettőt? És ha igen, hogyan? Mennyire érdemes a részletekbe belemenni?
A konyhapénz-virtuóz módszer lényege, hogy a rendelkezésedre álló pénzből a legtöbbet tudjad kihozni. Függetlenül attól, hogy fejenként napi 500 Ft vagy 2.000 Ft-ot tudsz szánni rá. A módszer lényegének semmi köze, hogy sokat vagy keveset tudsz költeni, mert onnan indulunk ki, hogy az éppen aktuális lehetőségedet és az igényedet tudatosan mérlegeled.
Az alap kiindulás az: Tudod, mennyit tudsz és szeretnél elkölteni a konyhapénzre, örömmel és hálával, nem pedig lelkiismeret furdalással és rossz érzéssel.
Ha már tudod mennyi a konyhapénz-kereted, jöhet a jól ismert borítékolás, ugyan úgy, mint a sima borítékolásnál tisztában kell lenni, hogy számodra mi a fontos.
- Egyetek sok gyümölcsöt, zöldséget?
- Netán, mindig legyen valamennyi nassolni valóra is keret?
- Vagy minden étkezésnél legyen hús az asztalon?
- Vagy hetente rendelsz ételt, hogy kényelmesebb legyen?
- Szeretnél rendszeresen befőzni, eltenni?
- Mint például a szezonális befőzés, eltevés.
- Sokan téli időszakban disznót vágnak és akkor lesz egyben egy nagy kiadásuk.
- Vagy hetente egyszer vásárolsz csak, de szívesen vásárolsz reggelente friss pékárút.
- A házon kívüli étkezésre, nincs végtelenül nagy keret lehetőséged, tehát limitet szabsz neki, mert azért teljesen lemondani sem szeretnél róla
- Kevés gyümölcsöt esztek, szeretnétek növelni az összegét, ezért külön figyelsz rá, hogy ez a boríték kiürüljön úgy, hogy okosan vásárolsz közben azért, és nem is dobsz ki gyümölcsöt.
- Rendszeresen ebédet rendelsz, ezt előre elkülöníted, hó elején a rászánt összeget, hogy ne költekezz túl még véletlenül se.