A spórolásban segítő kiegészítőknek ezer arca van, ezért szerintem csak az nem találja meg a neki való pénzügyi applikációt, aki nem keresi igazán.
Az évtizedek óta bizonyítottan működő, nagymamádtól látott tollon és kockás füzeten túl ma már nemcsak Excel táblát, hanem applikációt is választhatsz – a gazdag kínálatban biztosan megtalálod a neked tetsző, könnyen kezelhető programot.
Fenntartásaid vannak a technikai vívmányaival szemben?
Megértem, de szerintem itt az ideje, hogy ezeket elengedd. Egy pénzügyi tervezést segítő applikáció kifejezetten praktikus a családoknak, mert mindenki szinkronizálhatja a telefonjával, tabletjével ésvagy felhőjével (tehát bárki, bármikor és bárhol szerkesztheti). És több szoftverrel az adatrögzítés mellett tervezhetsz is.
Egy dologra figyelj: ezeket az adatokat más szerveren szintén tárolják, tehát más is hozzájuk férhet. Éppen ezért jobb, ha elolvasod az ÁSZF-et, mert ebben leírják, ki láthatja az információkat. Igazság szerint én a konyhapénz vezetésénél ezt nem tartom kockázatosnak, de a lazaságomhoz hozzátartozik, hogy 2 hónapig online mutattam meg, mire mennyit költök és mikor mit eszünk.
Azt tanácsolom, hogy az ÁSZF-et a saját lelki békéd érdekében olvasd el, ha minden bevételedet és kiadásodat egy ilyen applikációban vezeted.
A most bemutatott appok között találsz olyat, ami kifejezetten szórakoztatóvá teszi a pénzügyi tervezést – amellett, hogy hasznos.
9 pénzügyi applikáció a telefonodra, amibe gyorsan beleszerethetsz
Ebben egyrészt sok zsebet találsz, másrészt a kiadásaidat jól tudod kategorizálni. Ráadásként az adatokat többféleképpen letöltheted (akár Excelben). A kártyatípusok közül külön tudod vele kezelni a kuponokat, belépőkártyákat, eseményekre szóló belépőjegyeket, az általános kártyákat, de ha a hitelkártyát nem mutatja külön.
A magyar nyelven használható appban kategóriákba rendezheted a kiadásaidat, méghozzá különböző valutákban. Számon tarthatod a bevételeidet, a diagramokkal vizuálisan is átláthatod a pénzügyeidet, az adataid védelméről pedig jelszóval gondoskodhatsz. Összességében egy jó kis appról van szó, de hozzá kell tennem, hogy ennél érezhető az ízlések és pofonok mondás, mert van, aki szerint bonyolult a használata.
A digitális háztartási jegyzetfüzeten túlmutató alkalmazással a rendszeres és egyszeri költéseidet egyaránt rögzítheted és több hónapot áttekinthetsz – így átláthatóbbak és tervezhetőbbek lesznek a nagyobb kiadásaid.
A hasznos funkciói közé tartozik, hogy havi maximumot adhatsz meg a tankolásra, telefonszámlára, a heti bevásárlásra (és szinte bármire, amire szeretnél), illetve limitet állíthatsz be a bankkártyádra, bankszámládra. Szintén mellette szól, hogy internetkapcsolat nélkül is működik és rugalmasan kezeli a hónapkezdést.
A napi, heti és havi tranzakcióidat egyaránt kezelheted vele, követheted a kiadásaidat és megtervezheted a büdzséd beosztását. A grafikonok, statisztikák pontosan megmutatják, mikor mennyit költöttél, ezen kívül van egy bankkártya funkciója, ahol lekövetheted, mikor mennyit fizettél (az adataid biztonságban lesznek, mert a fiókod jelszóval védheted).
A mobilodon és a számítógépeden szinkronban fut, könnyen és gyorsan felvezetheted vele a költéseidet, bevételeidet és az áttekinthetőségének hála egyszerűbbnek fogod érezni a megtakarítást. Ezt az appot szeretni fogod, ha több valutában kell gondolkodnod, mert a Toshlban több mint 160 valuta érhető el.
Az iOS eszközökre letölthető app felülete szép, könnyen kezelhető. A költéseidet itt is kategóriákba rendezheted (pl. szórakozás, élelmiszer, rezsi) és a család minden tagja elérheti, hiszen automatikusan szinkronizálható a különböző Apple eszközökkel (iPhone, iPad, iTouch).
A kiadásaidat számlaemlékeztetővel, csekknyilvántartóval és költségvetés-tervezővel összehangolva kezeli – ezek a funkciók segítenek elkerülni a késedelmi kamatokat, mert időben figyelmeztet a számlákra. A plusz funkciói közé tartozik, hogy lefotózhatod a blokkokat, amelyeket aztán adott tételekhez adhatsz. Ezt az alkalmazást is lezárhatod egy pin kóddal, ezen kívül az ExpenseIQ automatikus biztonsági mentést készít.
A titkosított adatcsatornán online működő költségnyilvántartót egy informatikus optimalizálta a magyar viszonyokra. A kifejezetten családokra szabott programban egy regisztrációval több személyt felvehetsz. Ha szeretsz játszani, ezt a szoftvert imádni fogod, mert a használatával pontokat gyűjthetsz és különböző rangokat érhetsz el (amelyek a költségvezetést hatékonyabbá tévő funkciókat oldanak fel).
- Cashflow Előrelátás
A számítógépeden megy, de nyugodtan összehangolhatod a MyWallettel. Ezt a programot hosszútávra ajánlom, mert jól lehet modellezni a tervezés hatását – de a pénzügyi tervezés egy más téma és lényegesen összetettebb.
Ha a felsoroltak közül nehezen tudsz választani, akkor keress rájuk az App Store-ban vagy a Play Áruházban, ahol fotókkal is megmutatják az egyes felületeket. Néhány hétig akár több alkalmazást is használhatsz párhuzamosan, így tesztelve, hogy neked melyik válik be jobban.
Kíváncsi vagyok a véleményedre: neked melyik vált be a felsoroltak közül? Vagy olyat használsz, ami nem szerepel a listán?