Babakötvények és startszámlák háza táján változás várható, többek között ezért írom most ezt a bejegyzést.
Korábban már írtam a diákhitelről, ott arról írtam, hogy mekkora handicap 2 milliós diákhitellel indulni, mennyi pénzt vesz ki gyermeked zsebéből hosszútávon. Egy felelősségteljes szülő vajon megteheti-e ezt gyermekével?
Többen feltették a kérdést, hogyan valósítható ez meg? Igazából van egy jó hírem, ez az összeg még egy konzervatív megoldással is összerakható, és ez a konzervatív megoldás a babakötvény startszámlával kombinálva. Egy nem hátrányos helyzetű családnál a maximális állami támogatással.
Babakötvény: születéskor 42.500 Ft (ajándék az államtól), 5 éves állampapír hozamával azonos értékű kamatot jóváírva.
Startszámla: 19 éven át (gyermek születési évétől 18. életét betöltésének évéig) évi 60.000 Ft (havi: 5.000 Ft), állami támogatás 10%, maximálisan 6.000 Ft/év. Ha az éves átlag kamat eléri az 5%-ot, gyermekednek 18 éves korára összeraktad a 2.000.000 Ft-ot!
Érdemes startszámlára ennél többet befizetni? Nem.
Mi van, ha korábban szükségem lenne a pénzre? Ez a pénz csak a gyermekedé lehet, a 18. évét betöltve. Ez akár előny is lehet, biztos nem költöd el másra…
Biztos, hogy ez a támogatás hosszútávon megmarad? Nem piaci megoldásról, hanem állami támogatásról van szó, módosítható? Igen.
Ha az összeget kevésnek tartod, nagyobb megtakarításban gondolkodsz, vagy csak nem szereted a túlzott szabályozást, jelentkezz személyes tanácsadásra !
Megosztás a Facebook-on
Tévhitek a borítékmódszerről
A borítékos módszer időről időre szóba kerül a Bravúros beosztók csoportban is. A héten sem volt ez másképp, igaz ezúttal én dobtam be témának a
“Mire lehet jó a babakötvény és a startszámla?” bejegyzéshez 2 hozzászólás