Mit tegyél, ha a legolcsóbb közlekedést, mint a gyaloglást és a kerékpározást nem tudod választani? Hogyan tudsz pénzt megtakarítani a tömegközlekedésen? Ha BKV területén rendszeresen utazol, vásárolj bérletet, de ezúttal ne havi bérletet, hanem negyedéveset, ebben az esetben a bérleted nem 3 x 1 hónapig érvényes, hanem száz napig. Három negyedéves bérlet megvásárlásával megtakarítod egy havi bérletnek az árát, ennyi pénz marad a zsebedben.
Pillanatnyi felnőtt bérletárak mellett ez mit jelent?
10 hónap alatt (300 nap) a három negyedéves bérletre: 85.500 Ft-ot fizetsz ki, ugyanerre az időszakra havi bérletre 95.000 Ft-ot fizetnél ki. A megtakarítás 10 hónap alatt: 9.500 Ft, azaz 10%. Bankban ezt el tudod napjainkban érni ekkora összeggel? A diák és nyugdíjas bérleteknél is hasonló 10 %-os megtakarítás jön ki.
Felmerülhet az a kérdés is vajon érdemes-e negyedévesnél hosszabb ideig érvényes bérletet vásárolni? A táblázatból láthatjuk, hogy nem igazán. A diák és nyugdíjas még drágábbra is jön ki napra lebontva, a felnőtt bérletnél kicsit kedvezőbb. De például, ha váltásnál munkaszünet vagy nyaralás vagy egyéb okok miatt tudunk 1-2 nap bérletmentes napot tartani, máris eltűnik a minimális előny.
“Spórolós tippek: havi bérlet helyett negyedéves” bejegyzéshez 2 hozzászólás
Szia, szuper az oldal, rengeteg hasznos tippet találtam itt. Kérdésem az lenne, hogy éves szinten mennyire jön ki a közlekedés, ha a 3×100 nap után is kell közlekedni? Van erre vmi tuti tipped?
Köszönöm!
Erika
Semmi gond, a következő átnyúlik
az új évre, akkor is kell
közlekedni. Úgy emlékszem ez, így
arányosítva, olcsóbb vagy pont annyi,
mint az éves bérlet, de majd
kiszámolom évre vetítve.